Zaznacz stronę

The power of love

“All you need is love, love. Love is all you need.” – The Beatles

 

Mamy tendencję do łączenia Walentynek i romantycznych związków. Jednak miłość ma wiele twarzy i może wpływać na życie w różny sposób. Miłość może być wielka może nią tez być prosty gest, ciepły uścisk i przyjazny cześć. Im bardziej otwartym sercem żyjemy, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy otoczeni przez miłość.

Pewnego letniego dnia wybrałem się na spacer do parku. Ogród Saski położony w Śródmieściu Północnym pomiędzy ulicami Królewską i Marszałkowską. Idąc alejką zauważyłem w oddali starszego pana z psem. Typowy szczeniak radośnie brykający u jego stóp. I od razu było widać że zarówno właściciel jak i szczeniak są niezwykle szczęśliwi.

Przechodząc obok uśmiechałem się i powiedziałem “Dzień dobry”, starszy pan z uśmiechem na twarzy odpowiedział “Dzień dobry i zaczął mówić o tym co to za miły dzień mamy, o pięknej zielonej trawie w parku. Zapytał: “Jak się czujesz dzisiaj?” Zadał to pytanie takim ciepłym i przyjaznym tonem, jakby był moim przyjacielem od dawna. Kontynuowaliśmy rozmowy i zakończyliśmy ją słowami: “Miłego dnia!”

Ruszyłem dalej alejką naładowany pozytywna energia po spotkaniu z nieznajomym. Minąłem kilka innych osób z którymi wymieniliśmy się uśmiechami i radosnym “Dzień dobry” Niektórzy byli sami, inni z przyjaciółmi, dziećmi lub zwierzakami. Pomimo że bylem sam można było odnieść wrażenie że jesteśmy razem. Ponieważ za każdym razem mijałem kogoś na swojej drodze, uśmiechnął się do mnie radośnie.

To nie był łatwy dzień. Rok po transplantacji czekałem na wyniki badań. Wierząc że wszystko będzie super jednak trudno się nie denerwować czekając na szpitalnym korytarzu. Potrzebowałem się rozruszać i złapać trochę świeżego powietrza. To był bonus że zostałem otoczona takim przyjaznymi ludźmi, co z kolei sprawiło, że ​​czuję się lepiej.

Miłość nie musi być ogromnym, zwalającym cię z nóg uczuciem. Może być w prostych czynnościach które wykonujemy na codzień, rzeczach które przynoszą nam radość. Małych rzeczach, które robimy dla innych – prosta rozmowa z nieznajomym lub uśmiech i radosne powitanie z kimś kogo spotkasz. Miłość to wszystko, co nas otacza: nasze rodziny, przyjaciele, dzieci, zwierzęta, nasz dom i tysiące innych małych rzeczy, które inspirują nas codziennie. Miłość jest potężna, bezwarunkowa i prosta. Im więcej dajemy z siebie, tym więcej dostajemy w zamian.

Radosnych walentynek!

Co miłość dla ciebie znaczy?