Zaznacz stronę

HISTORIA kampani Podaruj Życie

„Jestem laską z krwi i kości… moment, to nie ta bajka. Jestem facetem z krwi i kości, Piszę kody, czytam książki, rozmawiam z ludźmi. Żyję w teraźniejszości, patrzę w przyszłość, pamiętam o przeszłości (czasami). Mam jedną głowę, dwie ręce i nogi, a czasami chciałbym mieć ich więcej … Facet od IT. Oto Ja.”

Historia kampanii Podaruj życie – powiedz TAK transplantacji sięga roku 2012, kiedy to jej pomysłodawca od ponad 20 lat chorujący na cukrzycę typu 1 usłyszał o Gosi… dziewczynie u której jako pierwszej w Polsce wykonano przeszczep wyprzedzający trzustki. Tym samym została wyleczona z cukrzycy typu 1 o której przecież mówi się że jest nieuleczalna. Postanowił więc że on także spróbuje, tym bardziej że pojawiły się już pierwsze powikłania. W ten sposób trafił pod opiekę lekarzy z Kliniki Dzieciątka Jezus w Warszawie.

Kampania miała ruszyć 26 października 2013r. w wyjątkowym dniu, Światowym Dniu Donacji i Transplantacji. Przygotowania szły pełna parą, Michał poznał Iwonę, niezwykle utalentowaną graficzkę które zdecydowała się pomóc tworząc logo oraz projekt strony internetowej kampanii. Miało być z rozmachem, bilbordy, spoty i cała reszta.

Jednak jak wszyscy doskonale wiemy, życie lubi nas zaskakiwać, często także w ten mniej miły sposób. Jesienią 2013r. zdrowie nawaliło totalnie, ktoś złamał mu serce. Nie wystartowaliśmy z kampanią. Trzeba było skupić się na najważniejszym, na sobie i na własnym zdrowiu. Jeszcze raz zawalczyć, ponieważ musicie wiedzieć że Ja nigdy się nie poddaje.